У Харкові до миротворчого руху залучатимуть студентів
Студентів планують задіяти у роботі Харківської обласної громадської організації миротворців ООН та учасників міжнародних операцій
Про це сьогодні, 31 травня, на круглому столі у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди, присвяченому 70-річчю «Блакитного берета», повідомив голова організації Сергій Самойлов.
За його словами, рух юних миротворців діє у місті понад п'ять років. За цей час школярі активно залучалися до волонтерської діяльності, брали участь у різноманітних акціях та конференціях. Студенти зможуть закласти наукову основу для подальшої реалізації планів миротворців ООН, зокрема – займатися захистом прав людини. Крім того, у планах - обмін учнів старше 18 років із Польщею та Чехією, з якими співпрацює організація.
Нещодавно юні миротворці брали участь у міській грі-квесті «Діти Харкова – за мир». Там вони показали, як знають історію ООН. Як зазначила президент Міського клубу юних миротворців Анастасія Андрусик, окрім квестів, конкурсів та акцій вона разом з іншими допомагає сім'ям переселенців із зони АТО. Дівчина в клубі з 9 класу, цього року вона закінчила школу, вступатиме до вузу і продовжить роботу вже студенткою.
Довідка. Блакитні берет і каска вперше з'явилися у миротворців ООН 1956 року в Єгипті під час розгортання Перших Надзвичайних збройних сил ООН. В 1956 для розблокування кризової ситуації, що виникла на Близькому Сході в зоні Суецького каналу, ООН заснувала багатонаціональну миротворчу операцію «Надзвичайні збройні сили ООН -1». У цій операції представники ООН вперше одягли блакитні берети і блакитні каски як відзнаки миротворців.
Серед тих, хто наприкінці 1956 року вдягнув блакитні берети, були представники багатьох країн світу, у тому числі й представники Індії, Нідерландів, Фінляндії та Югославії, які тоді вперше взяли участь у миротворчій місії ООН. У зв'язку з цим наприкінці 2016 року ці країни відзначатимуть 60-річчя своєї участі у миротворчій діяльності ООН.
Як відомо, Організація Об'єднаних Націй не має своєї армії. Для кожної миротворчої місії держави-члени добровільно надають персонал та техніку. При цьому нерідко пліч-о-пліч з військовими у миротворчих операціях працюють співробітники поліції, спостерігачі за проведенням виборів, спостерігачі за дотриманням прав людини та інші цивільні особи.
В даний час блакитний берет ООН став не тільки відзнакою нині діючих миротворців, а й символом миротворчості та дружби представників різних країн, які стоять на сторожі миру та безпеки в гарячих точках планети.
Джерела http://www.city.kharkov.ua/news/u-kharkovi-do-mirotvorchogo-rukhu-zaluchatimut-studentiv-31981.htm